רשימת מדריכי לונלי פלנט - בהנחה מיוחדת

מכונית ישנה ומתפרקת, כמה דולרים בכיס ורוח הרפתקנית; זה כל מה שהיה נחוץ לטוני ולמורין ווילר כדי לצאת לטיול של פעם בחיים ב-1972. הם חצו את אירופה ואסיה המשיכו לאוסטרליה. בתום מסע של מספר חודשים ישבו השניים לשולחן המטבח שלהם, נטולי כסף אך מלאי התלהבות, וחיברו את מדריך הטיולים הראשון שלהם, ,לחצות את אסיה בזול'. תוך שבוע מכרו הווילרים 1500 עותקים, וכך נולדו מדריכי לונלי פלנט. כיום עובדים מעל 600 אנשי צוות וכותבים במשרדי לונלי פלנט שבמלבורן, בלונדון ובאוקלנד. כמו טוני, אנו חושבים כי "מדריך טיולים נהדר צריך לעשות שלושה דברים: ליידע, ללמד ולשעשע."

לאור כמות החברים הגדולה באתר שלנו, הצלחנו לפנות להוצאה לאור הרשמית של מדריכי "לונלי פלנט" בישראל ולקבל מחירים מיוחדים על הספרים בחנות.

נא וודאו כי לאחר כניסה לקישור העמוד תקבלו את ההודעה הבאה:רשימת המדריכים בהנחה:

המזרח הרחוק

לונלי פלנט נפאל
לונלי פלנט סין
לונלי פלנט הודו
לונלי פלנט יפן
לונלי פלנט וייטנאם קמבודיה לאוס וצפון תאילנד
(דרך אתר "המדריך לנפאל")

לונלי פלנט סרי לנקה

אירופה

לונלי פלנט איטליה
לונלי פלנט גאורגיה
לונלי פלנט גרמניה
מדריך אייוויטנס הולנד
מדריך אייוויטנס יוון
לונלי פלנט פורטוגל
מדריך אייוויטנס צרפת
לונלי פלנט רומניה

ערים מרכזיות באירופה:

לונלי פלנט לונדון
לונלי פלנט מוסקבה וסנט פטרבורג
לונלי פלנט פריז
לונלי אייוויטנס רומא

שאר העולם

לונלי פלנט אוסטרליה
לונלי פלנט דרום אמריקה
לונלי פלנט דרום אפריקה
לונלי פלנט ניו זילנד


אנו מכירים את השאלה שכל אחד שואל את עצמו בימים אלו,

האם עדיין צריך מדריך טיולים?


אל תקראו להם דור המסכים, גם הצעירים מודים כי יעדיפו לדפדף בין ספרי המדריכים. "אני טסה להודו עוד כמה חודשים ואני יודעת שאם אני רוצה מקור ידע אחד, שירכז עבורי את כל המידע הנחוץ, זה יהיה ספר טיולים", אומרת קרן, שתגיע לאחד היעדים הפופולריים על הישראלים בטיולם אחרי הצבא. במידה והיא תחליט לרכוש מדריך טיולים להודו זו לא תהיה הפעם הראשונה שבה היא תנווט את דרכה בעזרת המדריכים. "בקיץ האחרון טיילנו בניו יורק וגם אז קנינו ספר וניווטתי לפי המפות בו. זה פשוט מאוד נוח", היא מדגישה.

לדבריה, אם הייתה אפשרות להוריד ספרים שלמים היישר לתוך הפלאפון זה היה מקל על אופי הטיול, "כשתלויים ב-wi-fi, בחשמל ובסיכוי שתיגמר הבטרייה, להסתמך רק על הסלולר נראה לי בעייתי". קרן מוסיפה שבחופשות קצרות אולי היא תסתמך על שיטוטים קודמים ברשת אך לא בטיול ה-גדול. "אם הייתי טסה ללונדון הייתי גולשת באינטרנט ובודקת לפני מהם אתרי החובה, אבל כשטסים להודו לחצי שנה בלתי אפשרי לתכנן הכול מראש".

מירב, בת 23, חובבת טכנולוגיה מושבעת אשר תסרוק את האינטרנט בכל צורה אפשרית לפני יציאתה לנופש, מודה גם היא שהיא לא תטייל ללא ספר מדריך טיולים. "זה חלק מהחוויה של הטיול שלי, אני אוהבת לדפדף בספר ולמצוא את מה שאני צריכה". אפילו בחופשות קצרות של סופי שבוע היא מספרת כי לא תשכח להצטייד במדריך, "בקיץ טסתי לסופ"ש בברלין וקניתי ספר, זה פשוט נוח לדפדף בספר במהלך ההליכה, הכל מאורגן לפי קטגוריות ולמרות שאני מחפשת באינטרנט מידע לפני לא אדפיס אותו אלא אקח את הספר הקומפקטי איתי". היא מדגישה.

מירב מספרת ל-Mako שהיא לא קוראת ספרים כלל, אבל ספרי תיירות הם היחידים שנמצאים אצלה על המדף". "ספרי ניו יורק, פריז וברלין. אני אוהבת לדפדף בתמונות, לסמן לי נקודות ציון על המפות, לתכנן את הטיול כמו שצריך ולשמור על החוויה של פעם", היא מוסיפה. "דווקא חיפשתי אפליקציות למטיילים אבל זה גם בתשלום ואני מעדיפה לקנות ספר שיישאר איתי".

מתוך כתבה שפורסמה לא מזמן ב- Mako.